fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » Blog

Blog

Piramida długowieczności

Młodość to stan umysłu! To często powtarzany slogan czy fakt?
Patrząc na piramidę długowieczności, jak najbardziej możemy się z tym zgodzić. Dobre samopoczucie, nastawienie do życia, optymizm są najważniejsze! Ale czy wystarczające?
Wiesz, że geny to tylko w 20-30% mają znaczenie dla naszego zdrowia? Reszta to nasz styl życia. Zaczynamy starzeć się przed trzydziestką, niestety. Co należy zatem zrobić, aby spowolnić proces starzenia?

Systematyczne oczyszczanie organizmu jest kluczowe dla zdrowia. Bez obciążeń toksycznych, organizm wykorzystuje wszystkie swoje funkcje łącznie z tymi uzdrawiającymi. Wykonując różne kuracje oczyszczające zwykle skupiamy się na wątrobie, nerkach czy też jelitach, nierzadko zapominając o układzie limfatycznym. Układ chłonny można porównać do zakładu oczyszczania, który wywozi odpady, ale też odżywia wszystkie układy ciała.

Choroby autoimmunologiczne to epidemia dzisiejszych czasów. Każdy z nas zna inną osobę, która zmaga się co najmniej (lub aż) z alergią czy inną chorobą autoagresyjną. Nasz układ odpornościowy zaczyna traktować nasze własne komórki jak wroga i zaczyna uruchamiać procesy zwalczania analogicznie jak przy patogenach. Tendencja do choroby autoagresywnej może być zapisana w genach, ale jest to zaledwie 1/3 ryzyka zachorowania. 2/3 to czynniki poza genetyczne – styl życia, przetworzona żywność, przewlekły stres lub trauma.

Połowa lata za nami, sezon wakacyjny w pełni i dylemat ten sam jak co roku.  Opalać się czy raczej usiąść w cieniu po parasolem? Korzystanie ze słońca daje sporo korzyści, lecz może wyrządzić także szkody. Z jednej strony endorfiny, energia, witamina D, relaks, a z drugiej ryzyko poparzenia, starzenia się skóry i w najgorszym przypadku choroby skóry. I co tu robić? Słowo klucz w tym przypadku to umiar, jak we wszystkim.

Drożdżaki Candidy naturalnie zasiedlają nasze jelito i konkurują o pożywienie między innymi z bakteriami. W przypadku, gdy utrzymany jest stan homeostazy nie ma zagrożenia dla naszego zdrowia. Jeśli jednak zmieni się środowisko w jelitach, równowaga może zostać zachwiana, drożdżaki zaczną się rozmnażać, a z następnie zapuszczać korzenie i wyrastać w formie grzybów Candida, które stanowią już zagrożenie dla naszego zdrowia.

Wątroba to absolutnie fantastyczna i ekologiczna fabryka w naszym organizmie. Jest to jeden z kluczowych organów i nie bez powodu w medycynie chińskiej nazywana jest Generałem. Umiejscowiona jest w centralnym miejscu naszego ciała, aby sprawnie pobierać i rozprowadzać niezbędne składniki do naszego ciała. Wątroba, podobnie jak Generał wie jakie są zasoby potrzebne, gdzie trzeba wysłać wsparcie, jakie magazyny uzupełnić, co trzymać w rezerwie i co należy oczyścić i wyrzucić.

Pewnie, nie raz słyszałeś/łaś, że ktoś z Twoich znajomych czy bliskich lub właśnie Ty masz ostrogę piętową.
Czy ostroga piętowa boli ?
Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba najpierw wytłumaczyć czym jest.

Wpływ emocji na zdrowie.

Istnieje bardzo silny związek pomiędzy emocjonalnym samopoczuciem a fizycznym zdrowiem. Z obserwacji wielu osób wynika, że oba zagadnienia są nierozłączne.

Technologia TimeWaver w 4Yourlife

Dlaczego w naszych gabinetach pracujemy w technologii TimeWaver Information Field i TimeWaver Frequency? Powodów jest wiele, o czym w tekście, ale to co dla nas było najbardziej istotne to możliwość korzystania z tych supernowoczesnych rozwiązań przez każdą z nas, niezależnie od specjalizacji.