fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » Terapia Wodorem

Terapia Wodorem

Kontakt :603 664 409 lub 535 155 101

Wodór jest najmniejszym i najczęściej spotykanym pierwiastkiem na świecie. Wodór naturalnie występuje w naszym organizmie i jest produkowany przez mikroflorę jelitową podczas trawienia błonnika. Nasze bakterie jelitowe, mogą codziennie wytwarzać litry wodoru, co jest kolejną korzyścią jedzenia warzyw i owoców.  Jest także wykorzystywany w nurkowaniu głębinowym od lat 40 XX w, w celu zapobiegania chorobie dekompresyjnej . O właściwościach terapeutycznych wodoru można przeczytać w wielu publikacjach naukowych, między innymi na stronie Instytutu Wodoru Molekularnego.

Wodór cząsteczkowy można aplikować w formie inhalacji, rozpuszczony w wodzie, poprzez kąpiele w wodzie wodorowej, a także iniekcje soli fizjologicznej z wodorem. W gabinecie stosuję inhalację wodorową i w formie wody wodorowej do wypicia. 

W wielu badaniach wykazano, że wodór ma zastosowanie terapeutyczne, aż przy 170 dolegliwościach. Dzieje się tak dlatego, że wodór jest najsilniejszym antyoksydantem i ma działanie przeciwzapalne.

Setki badań, które były prowadzone na ludziach podczas nurkowania głębinowego wykazały, że wdychanie wodoru w dużo większych dawkach niż potrzebne do celów terapeutycznych, jest dobrze tolerowane przez organizm i nie powoduje przewlekłych efektów toksycznych. U niektórych osób wodór może jednak powodować luźne stolce. 

Kiedy warto włączyć terapię wodorem?

Inhalacja wodorem

Czas trwania inhalacji – 45 minut, do każdej terapii dołączona jest nawodorowana woda

60 zł

Pakiet 5 inhalacji wodorem

Czas trwania 1 inhalacji – 45 minut, do każdej terapii dołączona jest nawodorowana woda

250 zł