fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » Nasze Usługi » Terapie w Stresie Cennik

Terapie w Stresie Cennik

Przed pierwszą terapią zalecamy konsultację z naturoterapeutą w celu optymalnego dopasowania terapii.

Terapia w stresie FSM

Czas trwania wizyty do 1,5 godziny

180 zł

Pakiet 4 Terapii w stresie FSM

4 zabiegi 1,5 h – płatność z góry za cały pakiet

700 zł  

Czas wizyty jest zależny od typu terapii. Zwykle jest to jedna godzina, ale są programy, które wymagają więcej czasu. Cena 200 zł obejmuje jedną godzinę terapii. Przy seriach zabiegów ceny ustalane są indywidualnie. Ilość zabiegów wymaganych do uzyskania efektu ustalana jest na pierwszej wizycie.

KObieta w stresie

Jak radzić sobie ze stresem?

Stres jest naturalnym stanem, z którym nasz organizm sobie potrafi poradzić. W przypadku traumatycznych doświadczeń i zdarzeń zewnętrznych efekt stresu jest krótki i nie stanowi zagrożenia w dłuższej perspektywie. Problem pojawia się, gdy mamy do czynienia z przewlekłym stresem, którego przyczyną są niewielkie, ale stale powtarzające się problemy. Zamartwianie się o pracę, dzieci, choroby i inne troski i dodatkowo brakuje dla równowagi uśmiechu i radości.

Kiedy stres jest szkodliwy?

Ze stresem mierzymy się od dziecka i się do niego przyzwyczajamy. Często go bagatelizujemy. Komu nie zdarzyło się pomyśleć „kto dzisiaj nie ma stresu”. Zmiana, egzaminy, nowe relacje, pierwsza miłość, pierwsze rozstania to wszystko stresujące zdarzenia, ale czy nam szkodzą? Oczywiście, że nie. Stres jest nawet korzystny w niektórych sytuacjach, zwłaszcza gdy nas mobilizuje do działania. Stres zaczyna nam szkodzić wtedy, gdy staje się powtarzalny, czyli jest przewlekły. Podczas stresu nasz organizm produkuje hormony stresu (adrenalinę, kortyzol i noradrenalinę) po to by nas wspomagać w czasie stresu. Problem jest wtedy, gdy te podwyższone poziomy są długie. Ma to wpływ na całą biochemię w organizmie i w konsekwencji może być przyczyną różnych dolegliwości i chorób. 

Jakie mogą być skutki przewlekłego stresu?

Lista jest bardzo długa i u każdego może być inaczej. Już od bardzo dawna wiąże się poziom stresu z chorobami przewlekłymi np. Chicagowska Siódemka, do której zaliczamy, astmę, wrzody żołądka, AZS, RZS, nadczynność tarczycy, nadciśnienie i zapalenie jelita grubego. Dzisiaj śmiało można do tej listy dodać: zaburzenia odżywiania, choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, fibriomialgię i depresję. Stres ponad to ma wpływ na nasze codziennie życie: na relacje, pracę, zaburzenia koncentracji i wiele innych. 

Jak możemy sobie pomóc w stresie?

Jeśli zauważysz, że częściej się martwisz niż śmiejesz to pierwszy sygnał, że trzeba działać. Prawdą jest, że stres zawsze będzie nam towarzyszył, ale ważne jest to jak my reagujemy i jakie działania podejmujemy, aby zachować równowagę emocjonalną w życiu. Bardzo ważny jest sen, zdrowa dieta, kontakt z naturą, relacje z przyjaciółmi i rodziną. To takie minimum na co dzień. jeśli jednak rzeczywistość Cię przytłacza i nie widzisz poprawy, to zwróć się o pomoc do specjalisty. Może to być psychoterapia, psycholog lub terapie z medycyny naturalnej. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Dlaczego metoda FSM w stresie?

Jest to prosty i bezpieczny sposób na wyciszenie, zbalansowanie umysłu i rozluźnienie napięcia w ciele poprzez specyficzne częstotliwości. W pracy ze stresem wykorzystujemy 4 grupy programów według protokołów Carolyn McMakin, które zostały stworzone na podstawie wielu lat doświadczeń. Program Relaks. Balans, Brain Balans, Depresja i PTSD. W trakcie godzinnej sesji wykorzystujemy dwa z nich w zalęzności od potrzeby. Terapia może być uzupełnieniem psychoterapii lub leczenia depresji.